umělecká galerie

ČTK

Praha 1. června (ČTK) - Propagovat amatérské umění se chystá nový kulturní projekt E-moc-e, který byl dnes zahájen v prostorách pražské Jindřišské věže. Čeští a slovenští neprofesionální umělci budou moci prezentovat své umění v oblasti malby, grafiky, fotografie, poezie nebo hudby v internetové galerii. V září je pak čeká účast na Festivalu emocí, který bude v Praze, Brně, Ostravě, Jablonci nad Nisou a Bratislavě.

"Spousta lidí má obrovský talent, ale věnuje se jinému povolání. Uměním se nechtějí nebo nemohou živit, ale tvoří pro radost ve svém volném čase. Takové talenty si zaslouží podporu a zviditelnění," uvedl při dnešní prezentaci protagonista projektu Milan Deutsch.

"Obdivuji lidi, kteří mají tuto odvahu, a velmi to podporuji. Já však takovou kuráž zatím nemám," uvedla Chantal Poullain Polívková. Dodala, že umělec není pouze člověk, který se ke své profesi dopracoval skrz studia. "Být umělcem se nenaučíte. Jste, nebo nejste. Ve škole se můžete jen zdokonalit a své dovednosti vypilovat. Tvořit se ale musí s radostí a s láskou".
Lidové noviny

Chantal Poullain-Polívková zaštítila projekt E-moc-e, který pomáhá neprofesionálním umělcům. Čeští a slovenští neprofesionální umělci budou moci prezentovat své umění v oblasti malby, grafiky, fotografie, poezie nebo hudby v internetové galerii.

V září je pak čeká účast na Festivalu emocí, který bude v Praze, Brně, Ostravě, Jablonci nad Nisou a Bratislavě. "Jsou lidé, kteří mají talent a umění potřebují pro život. Sama jsem z rodiny, kde jsou sochaři, malíři i hudebníci. Někdy jsou amatéři lepší než profesionálové, ale nemají kuráž svou práci ukázat," řekla Chantal Poullain-Polívková.

TOPlist

Programování a správa lev@pro-company.info