umělecká galerie

Galerie projektu e-moc-e dá zelenou nekomerčnímu umění - Ceskenoviny.cz

Praha - Dneškem odstartoval druhý ročník nového kulturního projektu e-moc-e, jehož cílem je propagovat nekomerční uměleckou tvorbu. Až do konce roku budou mít umělci v oborech malba/grafika, foto, poezie a hudba možnost prezentovat se na internetové galerii, jejíž adresa je www.e-moc-e.cz. V září navíc získají možnost představit svá díla v rámci Festivalu emocí prostřednictvím výstav, workshopů a koncertů v Praze, Brně a Bratislavě.

"Umění v lidech vyvolává emoce. Pokud umění vzniká pro radost sobě i ostatním, není svázáno pomyslnou kazajkou komerce, může mít ohromnou a pozitivní moc. Proto jsem se rozhodl založit občanské sdružení e-moc-e, které si klade za cíl propagaci a motivaci amatérských umělců v České republice a na Slovensku," řekl dnes ČTK iniciátor projektu Milan Deutsch. Všude kolem sebe prý vidí spoustu těch, kteří se uměním nechtějí nebo nemohou živit, ale věnují se mu pro radost sobě i druhým, ve svém volném čase.

"Takové talenty si zaslouží podporu a zviditelnění," dodal. Vyzývá proto všechny návštěvníky této internetové galerie, aby hlasovali pro nejlepší autory, a umožnili jim tak vystavit svá díla v kamenných galeriích. Podle Deutsche se k dnešku do projektu přihlásilo 37 umělců - 14 fotografů, 17 malířů, tři autoři hudby a tři autoři poezie. Další se mohou stále přihlašovat.

Návštěvníci internetové galerie www.e-moc-e.cz budou moci hodnotit jednotlivé autory a díla. Názory veřejnosti budou podle Deutsche tím jediným kritériem úspěšnosti jednotlivých autorů. Ti, kteří získají nejlepší průměrnou známku, budou moci následně vystavovat v jedné z kamenných galerií v září 2007, jimiž jsou v Praze Jindřišská věž, JetSet, Mozaika, Casa Lusitana, Černá kočka bílý kocour a Palác Flóra, v Brně U šlechtičen a v Bratislavě Hot Shot. V Praze se navíc uskuteční v divadle Rubín hudební festival.

Podle herečky Chantal Poullainové, která je "tváří projektu", má mít každý možnost ukázat svůj způsob vnímání světa prostřednictvím fotografie, obrazu nebo poezie. "Obdivuji každého, kdo na to má kuráž. Podle mého názoru je spousta talentovaných amatérských umělců, kteří možná nemají školy, ale věřím, že talent se má pěstovat, i když se nedá naučit," uvedla.

Projekt je otevřen všem umělcům ve výše uvedených oborech, kteří se uměním neživí. Svá díla mohou v internetové galerii vystavit kdykoli od května 2006 - stačí se přihlásit na adrese emoce@e-moc-e.cz nebo telefonicky na čísle 775 556 587.

Původní článek s videem z TZ

Autor: ČTK

TOPlist

Programování a správa lev@pro-company.info