umělecká galerie

Kulturní projekt e-moc-e startuje do druhého ročníku - ihned.cz

Nenechávejte si svá díla pro sebe, podělte se o svou tvorbu s ostatními.

Praha, 4. března - Kulturní projekt e-moc-e, který si klade za cíl propagovat nekomerční uměleckou tvorbu v ČR a SR, startuje již podruhé. Od března 2007 se mohou noví autoři přihlašovat se svými díly do internetové galerie www.e-moc-e.cz a získat tak možnost vystavovat v Praze, Brně či Bratislavě v rámci kamenných výstav Festivalu emocí v září tohoto roku. O těch nejúspěšnějších opět rozhodne hlasování veřejnosti v internetové galerii. Cílem je motivovat talenty, aby si nenechávali svá díla pro sebe a podělili se o svou tvorbu s ostatními. Tvářemi projektu se opět staly herečka Chantal Poullain a vicemiss ČR a herečka Kateřina Pospíšilová.

Podmínky pro autory jsou uvedeny na www.e-moc-e.cz v sekci "připojte se". Projekt je otevřen všem umělcům, kteří se uměním neživí, v oblasti malba/grafika, fotografie, hudba a poezie.

Jak dopadl loňský ročník?

Celkově v internetové galerii v roce 2006 vystavovalo 72 autorů v oblastech malba/grafika, fotografie, poezie a hudba. V září 2006 proběhlo celkem 10 výstav Festivalu emocí v Praze, Brně, Bratislavě, Jablonci n.N. a na Lukově u Uštěka.

"Umění v lidech vyvolává emoce. Pokud umění vzniká pro radost sobě i ostatním, není svázáno pomyslnou kazajkou komerce, může mít ohromnou a pozitivní moc. Proto jsem se rozhodl založit občanské sdružení e-moc-e, který si klade za cíl propagaci a motivaci amatérských umělců v České republice a na Slovensku. Všude kolem vidím spoustu lidí, kteří se uměním nechtějí nebo nemohou živit, ale věnují se mu pro radost sobě i druhým, ve svém volném čase. Takové talenty si zaslouží podporu a zviditelnění," řekl o projektu jeho zakladatel Milan Deutsch.

Chantal Poullain Polívková si myslí, že každý má právo mít možnost ukázat svůj způsob vnímání světa prostřednictvím fotografie, obrazu nebo poezie. "Obdivuji každého, kdo na to má kuráž. Podle mého názoru je spousta talentovaných amatérských umělců, kteří možná nemají školy, ale věřím, že talent se má pěstovat. Talent se však nedá naučit," říká Chantal Poullain.

TOPlist

Programování a správa lev@pro-company.info