umělecká galerie

Září bude ve znamení umění - vítězové projektu e-moc-e již pošesté vystaví své dílo

Letošní, již šestý, ročník kulturního projektu e-moc-e vrcholí v září a říjnu. Autoři, kteří se představili veřejnosti na internetové galerii www.e-moc-e.cz hodnotila porota galeristů, profesionálních umělců a osobností a vybrala nejlepší fotografy a malíře do galerií v Praze a Brně. Básníci a hudebníci dostanou šanci představit své dílo na večeru autorského čtení a šansonu v galerii Azeret Tarezie Herz Pokorné.

Poroty se zúčastnili např. Tereza Herz Pokorná – herečka, režisérka a galeristka, Annelie Herz – galerie Azeret, Kateřina Pospíšilová – modelka, Lukáš Hejlík – herec a moderátor, Lucie Dolfi – kastelánka Jindřišské věže, Jiřina Nehybová z organizace Národní centrum regionů, Štěpánka Filipová – Czechinvest, Lenka Valtová – tvůrkyně online galerie e-moc-e, Milan Deutsch – zakladatel projektu.

Vítězové kategorie malba:

Mario de la Paz Roa – výstava obrazů v galerii Azeret Terezy Herz Pokorné, 15.9. – 15.10. 2011 (www.galerieazeret.cz).

Petr Václavek – výstava obrazů Ve stínu okamžiku v galerii Jindřiská věž, 1. – 30. 9. 2011 (www.jindrisskavez.cz).

Vítězové kategorie fotografie:
Kateřina Šnedarová – výstava fotografií v galerii Azeret Terezy Herz Pokorné, 15.9. – 15.10. 2011.

Lukáš Houdek – výstava fotografií v galerii Národního centra regionů, Brno, říjen 2011.

„Umění v lidech vyvolává emoce. Pokud umění vzniká pro radost sobě i ostatním, není svázáno pomyslnou kazajkou komerce, může mít ohromnou a pozitivní moc. Proto jsem se rozhodl založit občanské sdružení e-moc-e, který si klade za cíl propagaci a motivaci umělců v České republice. Všude kolem vidím spoustu lidí, kteří se uměním nechtějí nebo nemohou živit, ale věnují se mu pro radost sobě i druhým. Takové talenty si zaslouží podporu a zviditelnění,“ řekl o projektu jeho zakladatel Milan M. P. Deutsch.

TOPlist

Programování a správa lev@pro-company.info